ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

ଜିରାଜର୍ଣ୍ଣ ଅବସ୍ଥା ରେ ପିଆଜ ଗୋଦାମ

ଜିରାଜର୍ଣ୍ଣ ଅବସ୍ଥା ରେ ପିଆଜ ଗୋଦାମ

ଜିରାଜର୍ଣ୍ଣ ଅବସ୍ଥା ରେ ପିଆଜ ଗୋଦାମ
May 17
21:17 2017

ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା, ୧୭/୦୫/୨୦୧୭(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର) – ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କପିଲାଭଟା ନିକଟସ୍ଥ ବରତୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମ ରେ ଥିବା ପିଆଜ ଗୋଦାମ ଗୃହ ଏବେ ଜିରାଜର୍ଣ୍ଣ ଅବସ୍ଥା ରେ ପଡିରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଲିଛି ।ଏହି ଗୋଦାମ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ହୋଇ ୨ ବର୍ଷ ଚାଲିବା ପରେ ଆଉ ଏଠାରେ ଚାଷୀ ମାନେ ପିଆଜ ରଖିନ ଥିଲେ । ଚାରି ଆଡେ ଗୋଦାମ ଗୃହ ଭଙ୍ଗା ଦଦରା ହୋଇ ପଡି ରହିଛି । ଚାଷୀ ମାନଙ୍କ ର ବିକାଶ ନେଇ ସରକାର କୋଟି କୋଟ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିବା ବେଲେ ଏହି ଅଂଚଲ ର ଚାଷୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରକାର କ୍ଷତି ହେଲେ ସହାୟତା ମଧ୍ୟ ଦେଉନାହାନ୍ତି । ଏହି ଅଂଚଲ ରେ ବହୁ ଜମି ଗୁଡିକ ରେ ପିଆଜ ଚାଷ କରାଯାଇଥାଏ । ହେଲେ ରଖିବା ପାଇଁ କୌଣସି ବ୍ୟବସ୍ଥା ନ ଥିବା ରୁ ଚାଷୀ ମାନେ କମ୍ ଦରରେ ଦଲାଲ ହାତରେ କୁଇନ୍ଟାଲ କୁଇନ୍ଟାଲ ଚାଷ କରିଥିବା ପିଆଜ କୁ ଦେଇ ଦେଉଛନ୍ତି । କାରଣ ରଖିବା ପାଇଁ କୋଣସି ପ୍ରକାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ । ଚାଷୀ ମାନେ ଦୀର୍ଘ ୬ ମାସ ଧରି ଚାଷ କରିଥାନ୍ତି ହେଲେ ସେମାନେ ଅଧିକ ସାର ଓ କୀଟନାଶକ ଦ୍ରବ୍ୟ ସିଂଚନ କରି ଫସଲ ଭଲ ହେବ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଥାଏ । ହେଲେ ପିଆଜ ହେବା ପରେ ଘରେ ରଖିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ନ ଥିବା ରୁ ସମାନେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ବେପାରୀ କୁ ଟେକି ଦେଉଛନ୍ତି । ଏ ସଂପର୍କ ରେ ଟିଟିଲାଗଡ ରେ ଥିବା ଉଦ୍ୟାନ ବିଭାଗ ର କର୍ମଚାରୀ  ଠାରେ ଯୋଗା ଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ଛୁଟି ରେ ଥିବା ରୁ ତାଙ୍କ ସହ ଯୋଗା ଯୋଗ ହୋଇନଥିଲା । ତୁରନ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଇ ଚାଷୀ ମାନଙ୍କ ଉନ୍ନତି କରିବା ପାଇଁ ସାଧାରଣ ରେ ଦାବି ହେଉଛି ।  ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About Author

admin

admin

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

five + 14 =

Polls

ଭାରତରେ ବିମୁଦ୍ରାକରଣ ଯୋଗୁ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି କି ?

View Results

Loading ... Loading ...