ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର କର୍ପସ ପାଣ୍ଠିରେ ବ୍ୟାପକ ତୋଷାରପାତ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର କର୍ପସ ପାଣ୍ଠିରେ ବ୍ୟାପକ ତୋଷାରପାତ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର

May 16
12:59 2017

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୬/୦୫/୨୦୧୭(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର) –ପୁରୀ ଏବଂ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଉପରେ ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର କର୍ପସ ପାଣ୍ଠିରେ ବ୍ୟାପକ ତୋଷାରପାତ ହୋଇଥିବା ବିଜୟ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ୩୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର କର୍ପସ ପାଣ୍ଠିରୁ ପ୍ରାୟ ଶହେ କୋଟି ଟଙ୍କା ତୋଷାରପାତ ହୋଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ସିଏଜି ତାଙ୍କ ଅଡିଟ୍ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି । ବିଜୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପୁରୀ ଓ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଓ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ କର୍ପସ ପାଣ୍ଠିର ଦୁରୁପଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଶ୍ରମନ୍ଦିର ପରିଳନାଠୁ ନେଇ ଜମି ମାମଲାରେ ଅନିୟମିତତା କରାଯାଇଛି । ବ୍ୟାଙ୍କ ସୁଧ ବାବଦରେ ଏବଂ ରାସ୍ତାର ଉନ୍ନତୀକରଣ ବାବଦରେ ୬୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବା ବିଜୟ କହିଛନ୍ତି ।Bijaya Mohapatra

ଏହିପରି ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ୩୨୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର କର୍ସସ ପାଣ୍ଠିରୁ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ତୋଷାରପାତ କରାଯାଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ, ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଓ ଆଇନ ବିଭାଗ ଦାୟୀ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୧୫ ଡିସେମ୍ବରରେ ସିଏଜି ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଦେଇ ସାରିଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ କୌଣସି କାଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ ବିଧାନସଭାରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ  ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About Author

admin

admin

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

3 × one =

Polls

ଭାରତରେ ବିମୁଦ୍ରାକରଣ ଯୋଗୁ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି କି ?

View Results

Loading ... Loading ...