ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

ଗୋମାତାର ସେବା କଲେ ସମସ୍ତ ଦେବାଦେବୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ: ମଞ୍ଜୁ ବାଗେଡିଆ

 Breaking News
  • ବହୁ ହେଭିୱେଟ୍ ନେତା ଚିତ୍ ପଟାଙ୍ଗ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪/୦୫/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଭିନ୍ନ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ବହୁ ହେଭିୱେଟ୍ ନେତା ସେମାନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟପରୀକ୍ଷା କରୁଥିଲେ । ହେଲେ ଜନାଦେଶ ସେମାନଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଯିବାରୁ ସେମାନେ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ...
  • ୨ଟି ଆସନରୁ ବିଜୟୀ ହେଲେ ନବୀନ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪/୦୫/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟରର ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ପରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ୨ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ନିଜର ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ୨୦୦୦ ମସିହାରୁ ହିଞ୍ଜିଳି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା...
  • ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କଠାରେ ଗଭୀର କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଉଛି:ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪/୦୫/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ଓଡ଼ିଶାବାସୀ ବିଜେଡ଼ି ଦଳକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କରି କ୍ଷମତାକୁ ପଂଚମ ଥର ପାଇଁ ଆଣିଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ମୁଁ ଗଭୀର କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଉଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରମୁଖ...
  • ବାତ୍ୟା ପ୍ରପିଡିତ ଜନତାଙ୍କ ସେବାରେ ରେଡକ୍ରସ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪/୦୫/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପ୍ରାୟ ୨୦ ଦିନ ତଳେ  ଓଡିଶା ଉପକୁଳରେ ବିଭୀଷିକାର ତାଣ୍ଡବ ରଚିଥିଲା ବାତ୍ୟା ଫନି । ଘର ଦ୍ୱାର,  ବଡ ବଡ ଗଛ, ପନିପରିବା, ପାନ ଚାଷ, ଛତୁ ଚାଷ, ପ୍ରାକୃତିକ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ...
  • ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଜଳ ଯୋଗାଣ   ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪/୦୫/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବାତ୍ୟା ପର ର ରାଜଧାନୀ ବୃକ୍ଷ ଓ ଛାଇ ଶୂନ୍ୟ ହୋଇଛି । ଆକାଶରୁ ନିଆଁ ଝୁଲ ଭଳି ରୌଦ୍ରତାପରେ ସନ୍ତୁଳି ହେଉଛି ଜୀବନ । ଦିନ ୧୧ଟା ବେଳକୁ ରାସ୍ତାଘାଟ ଜନଶୂନ୍ୟ ହୋଇଯାଉଛି...
March 21
07:59 2019

Rourkella Gosalla
ରାଉରକେଲା,୨୧/୦୩/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଭଗବାନଙ୍କ ସୃଷ୍ଟିରେ ଗୋ-ମାତା ଏପରି ଏକ ପଶୁଧନୁ ଯାହାର ସେବା କଲେ ସମସ୍ତ ଦେବାଦେବୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଗୃହସ୍ଥୀ ପରିବାର ତଥା ବେଦବ୍ୟାସ ଗୋଶାଳା ସେବା ସମିତିର ନିର୍ଦ୍ଧେଶିକା ମଞ୍ଜୁଦେବୀ ବାଗେଡିଆ । ପୋନପୋଷରେ ଥିବା ଗୋ-ଶାଳା ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଯୋଗଦେଇ ଗୃହସ୍ଥୀ ପରିବାରର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଧେଶକା ତଥା ଗୋ ସେବକ ଗଣେଶ ପ୍ରସାଦ ବଗେଡିଆ ନିଜ ବକ୍ତବ୍ୟରେ ଗୋ- ମାତାର ସେବା ଜାତି ଧର୍ମ, ବର୍ଣ୍ଣ ଓ ନିର୍ବିଶେଷରେ ସମସ୍ତ ମନୁଷ୍ୟର କର୍ତବ୍ୟ ବୋଲି କହିବା ସହିତ ଗୋ- ସେବା ସହିତ ସମାଜର ପ୍ରତେକ ବର୍ଗକୁ ଯୋଡିବା ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ ଗୋ- ଶାଳା ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ଭାବେ ପ୍ରଚଳନ ହୋଇଥିବା ଡୋନେସନ କୁପନ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସୂଚନା ନେଇ ଏହା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୋ ସେବା ସହିତ ନିଜକୁ ଯୋଡିବା ସହିତ ମତ୍ର ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଦେଇ ନିଜର ଭାଗ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିବାର ସୁଯୋଗ ଥିବା କଥା କହିଥିଲେ । ଗୋ-ମାତାର ସେବା ପାଇଁ ନିଜ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ନିକଟରେ ଥିବା ଝାରବେଡାଠାରେ ଥିବା ୯ ଏକର ଜମି ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ ଦାନ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଏଠି ରହିବାକୁ ଥିବା ଗୋ-ମାତାମାନଙ୍କୁ ରଖିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଭିତିଭୂମିର ବିକାଶ ପାଇଁ ଅଧିକ ଅର୍ଥର ଆବଶ୍ୟକ ଥିବାକଥା କହି ସମସ୍ତଙ୍କର ସହଯୋଗ କାମନା କରିଥିଲେ ଶ୍ରୀ ବାଗେଡିଆ । କଲିକତା ଦେଇ ବାଂଲାଦେଶର ବିଭିନ୍ନ କଂସେଇ ଖାନାକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବାବେଳେ ସୀମାରେ ଗୋ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଉଥିବା ଗୋ-ମାତା ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ସଂଖ୍ୟକ ଗୋ- ମାତାକୁ ରାଉରକେଲାକୁ ଆଣି ବେଦବ୍ୟାସସ୍ଥିତ ଗୋ-ଶାଳାରେ ରଖିବାର ନୂତନ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କଥା ଶ୍ରୀ ବାଗେଡିଆ ପ୍ରକାଶ କରି ଏଥିପାଇଁ ସମାଜର ସମସ୍ତ ଗୋ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ଠାରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସହଯୋଗ କାମନା କରିଥିଲେ । ଏହି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଗୃହସ୍ଥୀ ପରିବାର ତଥା ଗୋ-ଶାଳା ସମିତିର ଅନ୍ୟତମ ସଦସ୍ୟ ବଦ୍ରିନାରାୟଣ ମାହେଶ୍ୱରୀ, ସଂଜନା ଜେନା, ପ୍ରଫୁଲ୍ଳ ପାତ୍ରଙ୍କ ସମତେ ଅନେକ ଗୋ-ସେବକମାନେ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About Author

admin

admin

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment