ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

ଲାରିପଡା ରେ କନ୍ଧ ସମାଜର ସଚେତନ ବୈଠକ

 Breaking News
  • ବହୁ ହେଭିୱେଟ୍ ନେତା ଚିତ୍ ପଟାଙ୍ଗ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪/୦୫/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଭିନ୍ନ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ବହୁ ହେଭିୱେଟ୍ ନେତା ସେମାନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟପରୀକ୍ଷା କରୁଥିଲେ । ହେଲେ ଜନାଦେଶ ସେମାନଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଯିବାରୁ ସେମାନେ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ...
  • ୨ଟି ଆସନରୁ ବିଜୟୀ ହେଲେ ନବୀନ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪/୦୫/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟରର ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ପରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ୨ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ନିଜର ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ୨୦୦୦ ମସିହାରୁ ହିଞ୍ଜିଳି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା...
  • ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କଠାରେ ଗଭୀର କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଉଛି:ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪/୦୫/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ଓଡ଼ିଶାବାସୀ ବିଜେଡ଼ି ଦଳକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କରି କ୍ଷମତାକୁ ପଂଚମ ଥର ପାଇଁ ଆଣିଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ମୁଁ ଗଭୀର କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଉଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରମୁଖ...
  • ବାତ୍ୟା ପ୍ରପିଡିତ ଜନତାଙ୍କ ସେବାରେ ରେଡକ୍ରସ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪/୦୫/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପ୍ରାୟ ୨୦ ଦିନ ତଳେ  ଓଡିଶା ଉପକୁଳରେ ବିଭୀଷିକାର ତାଣ୍ଡବ ରଚିଥିଲା ବାତ୍ୟା ଫନି । ଘର ଦ୍ୱାର,  ବଡ ବଡ ଗଛ, ପନିପରିବା, ପାନ ଚାଷ, ଛତୁ ଚାଷ, ପ୍ରାକୃତିକ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ...
  • ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଜଳ ଯୋଗାଣ   ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪/୦୫/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବାତ୍ୟା ପର ର ରାଜଧାନୀ ବୃକ୍ଷ ଓ ଛାଇ ଶୂନ୍ୟ ହୋଇଛି । ଆକାଶରୁ ନିଆଁ ଝୁଲ ଭଳି ରୌଦ୍ରତାପରେ ସନ୍ତୁଳି ହେଉଛି ଜୀବନ । ଦିନ ୧୧ଟା ବେଳକୁ ରାସ୍ତାଘାଟ ଜନଶୂନ୍ୟ ହୋଇଯାଉଛି...
March 06
22:00 2019

Bangomunda Kandha samaj photo

ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା, ୦୬/୦୩/୨୦୧୯ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ ର ପତ୍ରାପାଲି(କ) ପଂଚାୟତ  ର ଲାରିପଡା ଗ୍ରାମ ଠାରେ ଉକôଳ କନ୍ଧ ସମାଜ ବୁଡୁକା ପ୍ରଗଣା ପକ୍ଷରୁ ସଭାପତି ଉଜ୍ୱଳ ସିଂ ଭୋଇ ଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ସାମାଜିକ ସଚେତନ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।ଏଥିରେ ସମାଜର ମୁଖ୍ୟ ଉପଦେଷ୍ଟା ସତ୍ୟନାରାୟଣ ଭୋଇ,ଉପସଭାପତି ଲଲିତ ଜାନୀ, କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତା ସୁରେଶ ଭୋଇ, ଧରନୀ ପତ୍ରିକା ର ମୁଖ୍ୟ ସଂପାଦକ ଡିଙ୍ଗର ଭୋଇ, ସୌମିତ୍ରୀ ଭୋଇ, ଦୁସିମଣି ପ୍ରଧାନୀ, ଗୋବିନ୍ଦ ଜାନୀ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ । କନ୍ଧ ସମାଜ କୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ,ନିଶାମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ଦିଗରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ । କନ୍ଧ ସମାଜର ସଂସ୍କୃତି,ରୀତିନୀତି,ପରମ୍ପରା ବଂଚାଇବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମ୍ୟ ସ୍ତରରୁ ସଚେତନ ହେବା ପାଇଁ ମତପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ସଂପାଦକ ଅଶୋକ ନାରାୟଣ ଭୋଇ ସଭା ସଂଯୋଜନା କରିଥିଲେ । ଲାରିପଡା ଗ୍ରାମ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ଏକ କମିଟୀ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା । କମିଟୀ ର ସଭାପତି ଭାବେ ରାଜୀବ ଭୋଇ, ସଂପାଦକ ଭାବେ ଗର୍ଣ୍ଣ ସିଂ ଜାନୀ, ଉପସଭାପତି ନିଲାମ୍ବର ଭୋଇ, ପାର୍ଥବ ଭୋଇ, କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ନରେଶ ପ୍ରଧାନୀ, ସୁବାସିଂ ଜାନୀ, ପରମାନନ୍ଦ ଜାନୀ, ସୁରେନ୍ଦ୍ର ମାଝୀ, ଡମ୍ବରୁ ଭୋଇ, ଭୋଦେବ ଭୋଇ, କୃଷ୍ଣ ଜାନୀ, ସୁକେଶୀ ଜାନୀ, ପୀରବତୀ ଭୋଇ ଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା । ଦୁସିମଣି ପ୍ରଧାନୀ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About Author

admin

admin

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment