Something went wrong with the connection!

ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

ଧାନର ଏଫ୍କୁ୍ୟମାନ ଯାଂଚ

 Current News

ଧାନର ଏଫ୍କୁ୍ୟମାନ ଯାଂଚ

January 11
13:49 2018
Share this...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୧/୦୧/୨୦୧୮ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୱାଲିଟ୍ କଂଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ଧାନର ଏଫକ୍ୟୁ ମାନ ଯାଂଚ କଲା  । ଅଦିନିଆ ବର୍ଷା ଓ ପୋକ ଯୋଗୁଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଧାନର ମାନ କମିଯାଇଥିବା ବେଳେ ମଣ୍ଡିରେ ଧନ କିଣିବାକୁ ଅମଙ୍ଗ ହେଉଛନ୍ତି ମିଲର । ଏନେଇ ଅନେକ ସମୟରେ ଖବର ଆସୁଛି  । ଧାନର ଏଫଏକ୍ୟୁ ମାନ କମିଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର  । ଏହାକୁ ଭିତି କରି ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୱାଲିଟ୍ କଂଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡର ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ  । ବୋର୍ଡ ସହକାରୀ ନିର୍ଦେଶକ ଏନ.ସି ରାନାଡେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆସିଥିବା ଟିମ୍ ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳରେ ବୁଲି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ସହ ଚାଷୀଙ୍କ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଟିମ୍ ପ୍ରଥମେ ନବରଙ୍ଗପୁର, ରାୟଗଡା, କୋରାପୁଟ, ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ପରେ ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ହିଂଜିଳି, ପୁରୁଷୋତମପୁର, ଚିକିଟି ପାତ୍ରପୁର, ଛତ୍ରପୁର ଆଦି ବ୍ଲକରେ ବୁଲିଥିଲେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍  । ଏସବୁ ଅଂଚଳରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଠାରୁ ନମୂନା ପାଇଁ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି  । ନମୂନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବା ପରେ ଏନେଇ ଏକ ରିପୋର୍ଟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍  । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About Author

admin

admin

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

three × 3 =

Polls

Sorry, there are no polls available at the moment.