ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

ତହସିଲ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖ ରେ ଚାଷୀ ସଂଘର୍ଷ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଓ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ତହସିଲ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖ ରେ ଚାଷୀ ସଂଘର୍ଷ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଓ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ତହସିଲ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖ ରେ  ଚାଷୀ ସଂଘର୍ଷ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଓ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ
July 08
07:47 2017

ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା,୦୮/୦୭/୨୦୧୭(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ହୁଲେଶ୍ୱର ହଂସ)-ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ର କପିଲାଭଟା,ବିରିପାଲି,ଚାନ୍ଦୋତରା,ଜାମଖୁା ପଂଚାୟତ ଗୁଡିକ ର ୨୦୧୬-୧୭ ମସିହା ରେ ହୋଇଥିବା ଖରିଫ ରୁତୁ ଶସ୍ୟବୀମା ରେ ଚାଷୀ ମାନଙ୍କୁ ବଂଚିତ କରିଥିବା ନେଇ ଚାଷୀ ସଂଘର୍ଷ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା ତହସିଲ ସମ୍ମୁଖ ରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯିବା ସହ ଏକ ସ୍ମାରକ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ  ଚାଷୀ ସଂଘର୍ଷ ସମିତି ର ଆବାହକ ତଥା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୋହନଲାଲ ଶର୍ମା ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟ ରୁ ବାହାରି ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା କଲେଜ ଦେଇ ସିଧା ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟଲୟ ସମ୍ମୁଖ ରେ ଯାଇ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ ୪ ପଂଚାୟତ ର ଚାଷୀ ।  ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ,ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ର ୧୮ ଗୋଟି ପଂଚାୟତ କୁ ଶସ୍ୟ ବୀମା ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ବେଲେ କେଉଁ କାରଣ ରୁ ଏହି ୪ ପଂଚାୟତ ଗୁଡିକ ବାଦ୍ ଦିଆଗଲା ସେ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯିବା ସହ ଚାଷୀ ମାନେ ଧାର ଉଧାର କରି ଟଙ୍କା କୁ ବୀମା କରିଥିବା ବେଲେ  ଏହି ପଂଚାୟତ ଗୁଡିକ ର ଚାଷୀ ମାନଙ୍କୁ ବଂଚିତ କରାଯାଇଥିବା ରୁ ସାଧାରଣ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ତେବେ ଚାଷୀ ମାନେ  ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ମାନଙ୍କୁ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରାଯାଇଥିବା ବେଲେ କୌଣସି ସୁଫଲ ମିଲିପାରିନଥିବାରୁ ଦିନ କୁ ଦିନ ଜନ ଆନ୍ଦୋଲନ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାରତ ସରକାର ,ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ,କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ,ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାପାଲ ଙ୍କ  ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟ ରେ ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା ତହସିଲଦାର ବୃନ୍ଦାବନ ପତି ଙ୍କ ଜରିଆରେ  ଏକ  ସ୍ମାରକ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ସମିତି ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୋହନଲାଲ ଶର୍ମା, ପଦ୍ମଲୋଚନ ସାହୁ ,ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ବଚ୍ଛା, ଅଶୋକ କୁମାର ବିଶି ,ତେଜବନ୍ତ ବେହେରା ,ପଙ୍କଜ ବିଶି ,କନ୍ଦର୍ପ ଭୋଇ,ଗୌରଲାଲ ତାଣ୍ଡି ,ରଘୁନାଥ ବିଶି ,ଦୀନବନ୍ଧୁ ବେହେରା ,ଝସକେତନ ବେହେରା ,ଶୁଶିଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ,ପ୍ରମୁଖ ଆନ୍ଦୋଲନ ରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ଭିତରେ ସମସ୍ୟା ର ସମାଧାନ କରାନଗଲେ ଜନ ଆନ୍ଦୋଲନ କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।  ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର Bongomunda 1

About Author

admin

admin

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

eighteen − 10 =