ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

ଗଜରାଜ ସଂଗ୍ରହାଳୟରେ ବିଶ୍ୱ ସଂଗ୍ରାହଳୟ ଦିବସ

ଗଜରାଜ ସଂଗ୍ରହାଳୟରେ ବିଶ୍ୱ ସଂଗ୍ରାହଳୟ ଦିବସ

ଗଜରାଜ ସଂଗ୍ରହାଳୟରେ ବିଶ୍ୱ ସଂଗ୍ରାହଳୟ ଦିବସ
May 19
20:06 2017

ଯାଜପୁର, ୧୯/୦୫/୨୦୧୭(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ଏ.ରାଉତ) -ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଏମାସ୍ଥିତ ଗଜରାଜ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ପରିସରରେ  ପଦ୍ମନାଭ ସାହୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆଜି  ବିଶ୍ୱ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବେଣୁଧର ଶରଣ ଯୋଗଦେଇ  ଏହି ଦିବସର ତାପôର୍ଯ୍ୟô  ସଂପର୍କରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ । ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ ଶଙ୍କର୍ଷଣ ଦାଶ, ସମ୍ମାନୀୟ ବକ୍ତାଭାବେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କେନ୍ଦ୍ର ଗୋଇନ୍ଦା ଅଧିକାରୀ ମୁନିନ୍ଦ୍ର ଜେନା,  ଆଶିଷ ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇ ଆଂଚଳିକ ସ୍ତରରେ ବୌଦ୍ଧକିର୍ତିରାଜୀ ସମେତ ପ୍ରାଚୀନ ମୁଦ୍ରା ବ୍ୟବହାରିକ ପଦାର୍ଥର  ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସଚେତନତା କରାଇବା ଦିଗରେ ଗଜରାଜ ସଂଗ୍ରହ କେନ୍ଦ୍ରର  ଭୂମିକା ପ୍ରଶଂସନୀୟ ବୋଲି ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ ।  ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରାଧ୍ୟାପକ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ଅଧ୍ୟାପକ ସୁନାକର ଦାସ,   ଅନନ୍ତ ଚରଣ ସ୍ୱାଇଁ, ମାନସ ରଂଜନ ଜେନା, ଅଖିଳ କୁମାର ସ୍ୱାଇଁ ପ୍ରମୁଖ ବିଶ୍ୱ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଦିବସ ଉପରେ ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ । ସଂଗ୍ରାହଳୟର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ଼. ନୃସିଂହ ଚରଣ ସାହୁ ଅତିଥି ପରିଚୟ ପ୍ରଦାନ କରି  ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଅନୁଷ୍ଠାନର ସଂପାଦକ ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ସାହୁ ବିବରଣୀ ପାଠ କରିଥିଲା ବେଳେ କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ବିନୋଦ କୁମାର ସାହୁ  ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About Author

admin

admin

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

3 × 2 =