ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

ସଚେତନତା ଊଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ ଅଭିଯାନ ୨୦୧୭ର ସଦସ୍ୟ ଯାଜପୁରରେ

ସଚେତନତା ଊଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ ଅଭିଯାନ ୨୦୧୭ର ସଦସ୍ୟ ଯାଜପୁରରେ

ସଚେତନତା ଊଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ ଅଭିଯାନ ୨୦୧୭ର ସଦସ୍ୟ  ଯାଜପୁରରେ
April 21
08:35 2017

ଯାଜପୁର, ୨୧/୦୪/୨୦୧୭(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ଅକ୍ଷୟ ରାଉତ)- ରକ୍ତଦାନ, ସଡକ ସୁରକ୍ଷା, ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ଭଳି ମହାନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବାର ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସକୁ ଅଭିଯାନ ୨୦୧୭ ର କର୍ମକର୍ତା ସଠିକ ନିର୍ବାହ କରୁଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଚ୍ଥି ପ୍ରଶାସନ ।  ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏହି ଦଳ ଜିଲ୍ଳ୍ା ସଦର ମହକୁମା ଠାରେ ପହଂଚିବା ପରେ ଜିଲ୍ଳ୍ାପାଳ ରଂଜନ କୁମାର ଦାସ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବା ପରେ ଊକ୍ତ ଦଳ ରକ୍ତଦାନ, ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ଓ ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ସଂପର୍କରେ ସାଧାରଣରେ ବାର୍ତା ବାଣ୍ଟିଥିଲେ ।  ବିଭିନ୍ନ ରାସ୍ତା ଓ ଚ୍ଥକ ମାନଙ୍କରେ ଠିଆ ହୋଇ ଗାଡିଚାଳକ ମାନଙ୍କୁ ହେଲମେଟ୍ ଓ ସିଟ୍ ବେଲ୍ଟ ବ୍ୟବହାର ସହ ମୋବାଇଲ ଧରି ଓ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଗାଡି ଚାଳନା ନ କରିବାକô ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ।  ଅପରାହ୍ନରେ ଗୈାତମ ବୁଦ୍ଧ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ଠାରେ ଅଭିଯାତ୍ରୀମାନେ ଊପ-ଜିଲ୍ଳ୍ାପାଳ ନାରାୟଣ ଚନ୍ଦ୍ର ଧଳଙ୍କୁ ଗାର୍ଡ ଅପଂ୍ ଅନର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।  ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଳ୍ାର ବଡଗାଁ ଆଇ.ଟି.ଆଇ. କଲେଜର ୪୦ ଜଣ ଚ୍ଥାତ୍ର ଓ ୩୬ ଜଣ ଚ୍ଥାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଲେଜର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ମାନେ ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ ତାରିଖରୁ ଅଭିଯାନ ୨୦୧୭ ନାମରେ ଏକ ଅଭିଯାନ ମାଧ୍ୟମରେ  ୩୦ ଟି ଯାକ ଜିଲ୍ଳ୍ାକୁ ପରିଭ୍ରମଣ କରି ଊପରୋକ୍ତ ୫ ଟି ବିଷୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଊଚ୍ଥନ୍ତି ।  ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଳ୍ାରେ ପହଚିବା ପରେ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ଠାରେ ଏକ ବୈଠକର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା ।  ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଊପ-ଜିଲ୍ଳ୍ାପାଳ ଶ୍ରୀ ଧଳ ଯୋଗଦେଇ ୫୦ ଦିନରେ ୩୦ ଟି ଜିଲ୍ଳ୍ାକୁ ପରିଭ୍ରମଣ କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ, ଦୃଢ ମାନସିକତା ଓ ମନୋବଳର ପରିଚୟ ଦେଊଚ୍ଥି ବୋଲି କହିବା ସହ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏହାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟ ଏକ ବିପୁଳ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ପାଥେୟ କରି ସମାଜର ଊନ୍ନତି ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ବୋଲି ଆଶାବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ । ଜିଲ୍ଳ୍ା ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସଂପର୍କ ଅଧିକାରୀ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ସେଠୀ,  ସହକାରୀ ଜିଲ୍ଳ୍ାପାଳ ଊମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଲେଙ୍କା ଓ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଳ୍ା ସ୍କାଊଟ ଓ ଗାଇଡର ସଂଯୋଜକ ଅବିନାଶ ଖୁଣ୍ଟିଆ ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବା ସହ ୩୦ ଟି ଯାକ ଜିଲ୍ଳ୍ା ବୁଲିବାର ଅଭିଜ୍ଞତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିଆରା ।  କଷ୍ଟ ଓ ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ସହ୍ୟକରି ଏହାକୁ ହାସଲ କରିବା ଏହି ଜ୍ୱଳନ୍ତ ପ୍ରମାଣିତ କରିଚ୍ଥି ଯେ, କଠୋର ସାଧାନା ଓ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପାଖରେ ସବୁ କଷ୍ଟ ତୁଚ୍ଚ୍ଥ ବୋଲି କହିବା ସହ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣା ଦେବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।  ଟିମ୍ ଲିଡର ତଥା  ବଡଗାଁ ଆଇ.ଟି.ଆଇ. କଲେଜର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡଃ ଅରୁଣ କୁମାର ନାୟକ ଅଭିଯାନ ୨୦୧୭ ର ଆଭିମୁଖ୍ୟ, ଲକ୍ଷ୍ୟ  ସଂପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେବାସହ  ସଚେତନତାର ବାର୍ତାକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ।  ଟିମ୍ ର ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ଅଶୋକ ରାଜଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ସଦସ୍ୟା ରୀମା ସାଲୁକୁଜୁର ସ୍ୱାଗତ ଭାଷଣ ଓ ଜିଲ୍ଳ୍ା କ୍ରୀଡା ଅଧିକାରୀ ପଂକୀର ମୋହନ ଟୁଡୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ ।  ପରେ ଅଭିଯାନର ସଦସ୍ୟ ଓ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଳ୍ା ସ୍କାଊଟ୍ ଗାଇଡ୍ ର ଚ୍ଥାତ୍ର ଚ୍ଥାତ୍ରୀ ମନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମନୋଜ୍ଞ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିବେଷଣ କରାଯାଇଥିଲା ।  ଜିଲ୍ଳ୍ାରେ ସୁନ୍ଦର ଆତିଥେୟତା ପାଇଁ  ଅଭିଯାନ ଦଳ ତରପଂରୁ ଏକ ଟ୍ରପିଂ ପ୍ରଶାସନକୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସଚେତନତାର ବାର୍ତାକୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଭାବେ ପରିବେଷଣ କରାଯାଇଥିବାରୁ ଅଭିଯାନ ଦଳଙ୍କୁ ଟ୍ରପିଂ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇ କୃତଜ୍ଞତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ।  ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏହି ଦଳ ଅପ୍ରେଲ ୩୦ ତାରିଖରେ ସୁନ୍ଦରଗଡର ଆଇ.ଟି.ଆଇ. କଲେଜ ଅର୍ଥାତ ବାହାରିଥିବା ସ୍ଥଳରେ ପହଂଚିବେ । ଯାଜପୁରରୁ ସେମାନେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଳ୍ା ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଚ୍ଥନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About Author

admin

admin

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

seven + three =