ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

ମରୁଡି ସହାୟତା ମିଲିବ କେବେ ?

ମରୁଡି ସହାୟତା ମିଲିବ କେବେ ?

April 10
14:08 2017

OS Red Logoବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା , ୧୦/୦୪/୨୦୧୭ ( ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାଲେମୁଡଗା ଗ୍ରାମ ର ଅସହାୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଦୁର୍ଜନ ସୁନା ଙ୍କୁ ମରୁଡି ସହାୟତା ରାଶି ମିଲିନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ୨୦୧୫ ମସିହା ରେ ତାଙ୍କ ଚାଷ ଜମି ରେ ଧାନଚାଷ କରିଥିଲେ । ବର୍ଷା ଅଭାବ ରୁ ମରୁଡି ହୋଇଯିବାରୁ ଜମି ର ପାର୍ଚ୍ଚା ଖାତା ନଂ ୨୫ ସିନ୍ଧେକେଲା ରାଜସ୍ୱ ନୀରିକ୍ଷକ କାର୍ଯ୍ୟଲୟ ରେ ସହାୟତା ନିମନ୍ତେ ଦଖଲ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଚାଷ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ତଥାପି ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ମରୁଡି ସହାୟତା ରାଶି ମିଲିପାରିନାହିଁ । ରାଜସ୍ୱ ନୀରିକ୍ଷକ କାର୍ଯ୍ୟାଲୟ କୁ ଯାଇ ବୁଝିବାରୁ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର ହୋଇ ସାରିଅଛି ବ୍ୟାଙ୍କ ରେ ଖାତା ଖୋଲି ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟଲୟ କୁ ଗଲେ ମିଲିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।Durjana Suna

ଅସହାୟ ବିଚରା ଦୁର୍ଜନ ସିନ୍ଧେକେଲା ଉକ୍ରଲ ଗ୍ରାମୀଣ ବ୍ୟାଙ୍କ କୁ ଯାଇ ଖାତା ଖୋଲି ଖାତା ନଂ ୮୪୮୨୭୭୨୪୨୦୨ଧରି ୨୦୧୫ ରୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାରମ୍ବାର ବସ ଭଡା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଲୟ କୁ ଦୌଡି ଦୌଡି ନୟାନ୍ତ ହୋଇଗଲେଣି ଆଜି ,କାଲି ହେବ ବୋଲି ଦୁଇ ବର୍ଷ ବିତିଗଲାଣି ତଥାପି ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ମରୁଡି ସହାୟତା ଟଙ୍କା ମିଲିପାରିନାହିଁ । ସେ ପାସବୁକ ର କପି ଖାତା ନମ୍ବର ଆଦି ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟଲୟ ରେ ଦାଖଲ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଏଣୁ ଉଚ୍ଚ କର୍ତୃପକ୍ଷ ଏହାର ବିହତ ପଦକ୍ଷେପ ଦେଇ ଅସହାୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଦୁର୍ଜନ କୁ ମରୁଡି ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ସାଧାରଣ ରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଲୟ ର କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କ ଅବହେଲା ଯୋଗୁଁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ମରୁଡି ସହାୟତା ମିଲିପାରିନାହିଁ ବୋଲି ଦୁର୍ଜନ ସୁନା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About Author

admin

admin

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

fifteen − two =