ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

ଖଜଣା ବାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଚାଷୀ ହଇରାଣ

ଖଜଣା ବାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଚାଷୀ ହଇରାଣ

July 17
18:54 2017

ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା, ୧୭/୦୭/୨୦୧୭(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ହୁଲେଶ୍ୱର ହଂସ)-ଏଥର ମରୁଡି ହେବା ଆଶଙ୍କା କୁ ନେଇ ଚାଷୀ ଧାର ଉଧାର କରି କୃଷିବୀମା କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ନିଜ ର ଖଜଣା ବାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ବହୁ ହଇରାଣ ହେଉଥିବା ଜ୍ୱଲନ୍ତ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଲୁଛି ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ରେ ବିଭିନ୍ନ ଆରଆଇ ଅଫିସ ରେ ତାଲା ଝୁଲୁଥିବାରୁ ଲୋକେ ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା ଆର୍ ଆଇ ଅଫିସ ରେ କାମ ପାଇଁ ଆସୁଛନ୍ତି । ଚୁଲିଫୁଙ୍କା ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଲୟ ବନ୍ଦ ଥିବା ବେଲେ ଚାଷୀ ମାନେ ନିଜ ଜମି ର ଖଜଣା ବାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଲୟ କୁ ଯାଇ ହଇରାଣ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ର ଚୁଲିଫୁଙ୍କା ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଲୟ  ସହ ବ୍ଲକ ର ବିଭିନ୍ନ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ କାର୍ଯ୍ୟାଲୟ ଗତ ୪ ବର୍ଷ ରୁ ଅଧିକ ହେବ ତାଲା ଝୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଲିଛି । ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ୱାରା ୨୦୧୩ ରେ ଆର୍ଆଇ ଓ ଏଆର୍ଆଇ ଓ ଅମିନ ଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ନିଯୁକ୍ତି କୁ ପରବର୍ତି ସମୟ ରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅସିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।ଏହି ଘୋଷଣା ର ଦୀର୍ଘ ଚାରି ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ଆରଆଇ ନିଯୁକ୍ତି ହୋଇନଥିବା ରୁ ବିଭିନ୍ନ ଆରଆଇ ଅଫିସ ରେ ତାଲା ଝୁଲୁଛି । ଫଲରେ ଲୋକ ମାନେ ନାହିଁ ନଥିବା ଅସୁବିଧା ର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ଅଫିସ ଭିତରେ ଆବଶ୍ୟକ କାଗଜ ପତ୍ର ଥିବାରୁ ଅନ୍ୟ ଆର୍ ଆଇ ଅଫିସ ରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର କାମ ହେଉନାହିଁ । ଫଲରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଲୋକ ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖା ଦେଇଛି ।ଏ ସଂପର୍କ ରେ ବେଙ୍ଗାମୁଣ୍ଡା ତହସିଲଦାର ବୃନ୍ଦାବନ ପତି ଙ୍କୁ ଯୋଗା ଯୋଗ କରିବାରୁ ,ଚାଷୀ ମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।  ।  ତେଣୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଇ ବିହିତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ସାଧାରଣ ରେ ଦାବି ହେଉଛି ।  ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About Author

admin

admin

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

nineteen − eleven =