ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

ବାଲି ଉଠାଣ ଓ ଚାଲାଣକୁ ନେଇ କାଏମାରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ମାଫିଆ ମୁହାଁ ମୁହିଁ – ନଦୀରେ ସ୍ନାନ ବେଳେ ଝିଅବୋହୁଙ୍କ ଗାଧୁଆ ବେଳର ନଗ୍ନ ଫଟୋ ଉଠା ଅଭିଯୋଗ

ବାଲି ଉଠାଣ ଓ ଚାଲାଣକୁ ନେଇ କାଏମାରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ମାଫିଆ ମୁହାଁ ମୁହିଁ – ନଦୀରେ ସ୍ନାନ ବେଳେ ଝିଅବୋହୁଙ୍କ ଗାଧୁଆ ବେଳର ନଗ୍ନ ଫଟୋ ଉଠା ଅଭିଯୋଗ

ବାଲି ଉଠାଣ ଓ ଚାଲାଣକୁ ନେଇ କାଏମାରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ମାଫିଆ ମୁହାଁ ମୁହିଁ – ନଦୀରେ ସ୍ନାନ ବେଳେ ଝିଅବୋହୁଙ୍କ ଗାଧୁଆ ବେଳର ନଗ୍ନ ଫଟୋ ଉଠା ଅଭିଯୋଗ
July 16
17:39 2017

ଯାଜପୁର,୧୬/୦୭/୨୦୧୭(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ଏ.ରାଉତ)-ଯାଜପୁର ଜିଲା ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲ ଅଂଚଳରେ ଏବେ ବେଆଇନ ବାଲି ଲୁଟ୍ ସୀମା ଟପିଯାଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ବାଲି ଚାଲାଣ ବାବଦକୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ରାଜସ୍ୱହାନୀ ଘଟୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତହସିଲ ପ୍ରଶାସନ ଏଯାବତ୍ ବେଆଇନ ଚାଲାଣ ରୋକିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରି ନାହିଁ । ନଦୀରେ ପାଣି ଆସିଯିବା ଯୋଗୁ ନିଲାମ ପ୍ରାପ୍ତ ବାଲି ଘାଟ ଗୁଡିକ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବା ସୁଯୋଗରେ ମାଫିଆମାନେ ବେଆଇନ ବାଲି ଘାଟ ସୃଷ୍ଟି କରି ସେଠାରୁ ବାଲି ଚାଲାଣ କରି ଦୈନିକ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି । ସମାନ ଅବସ୍ଥା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କେଳୁଅ ନଦୀର କାଏମା ଗୋପନଗନ ବାଲିଘାଟରେ । ଗୋପନଗର ଘାଟରୁ ପ୍ରତିଦିନ ଶହଶହ ଟ୍ରିପ୍ ବାଲି ଚାଲାଣକୁ ନୂଆସାହିର ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ବିରୋଧ କରିବା ସହିତ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଜଣାଇବାକୁ ନେଇ ମାଫିଆ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବାକୁ ପଡିଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତିିି । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ବାଲି ଚାଲାଣ ସମୟରେ ସେଠାରେ ଥିବା ମାଫିଆଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗାଡି ଡ୍ରାଇଭର ଓ ହେଲପରମାନେ ନଦୀକୁ ସ୍ନାନ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ନିକଟସ୍ଥ ଗ୍ରାମର ଝିଅବୋହୁଙ୍କ ନଗ୍ନ ଫଟୋକୁ ଗୁପ୍ତରେ ଉଠାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ନଦୀଘାଟରେ ସକାଳ ହେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓ ଟ୍ରକ ଭରପୁର ହୋଇଯାଉଛି । ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କ ସମେତ ଡ୍ରାଇଭର ଓ ଲେବରମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁ ଦୈନନ୍ଦିନ ନଦୀ ଉପରେ ସ୍ନାନ ପାଇଁ ନିର୍ଭରଶୀଳ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳର ଝିଅବୋହୂମାନେ ନଦୀକୁ ଗାଧେଇ ଯିବାକୁ ସେଙ୍କାଚ ମନେ କରୁଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ବାଲି ମାଫିଆମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗତ ୪ ଦିନ ତଳେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟିଥିଲା । ଟ୍ରାକ୍ଟର ପିଛା ୩ଶହ ଓ ଟ୍ରକ ପିଛା ୭ଶହ ମୂଲ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇ ଦୈନଦିନ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଉଦ୍ଧ୍ୱ୍ୱର୍ ରାଜସ୍ୱ ଏହି ମାଫିଆମାନଙ୍କ ପକେଟକୁ ସିଧା ସଳଖ ଯାଉଛି । ଜନୈକ ଶାସକଦଳର ଠିକାଦାର ମଧ୍ୟ ତହସିଲ ପ୍ରଶାସନକୁ ହାତବାରିସି କରି ଅଳ୍ପ କିଛି କୁ୍ୟସିଏମ ବାଲି ଉଠାଣର ଅନୁମତି ଆଣି ଏହି ଠାରୁ ଦୈନନ୍ଦିନ ହଜାର କୁ୍ୟସିଏମ ବାଲି ଉଠାଇବାରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି । ସେହିପରି କାଏମା ବ୍ରିଜ ସନ୍ନିକଟରୁ ବାଲି ଖନନ ବ୍ରିଜ ପାଇଁ ବିପଦ ସଦୃଶ ହୋଇଛି । ତେବେ ତହସିଲ ଓ ପୁଲିସ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଉକ୍ତ ବାଲିଘାଟ ଉପରେ ଜୋରଦାର ଚଢଉ କରାଗଲେ ବାଲି ଚୋରା ଚାଲାଣ ରୋକାଯାଇ ପାରନ୍ତା ବୋଲି ସ୍ୱାଧିନ ଦାସ, ପ୍ରଭାତ ଦାସ, ପପୁ ବେହେରା, ଜୟରାମ ବେହେରା, ରବିନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ଲକ୍ଷ୍ମିଧର ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର

About Author

admin

admin

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

20 + four =